Akrylátová dvířka: skvělý vzhled i vysoká odolnost

Autor: Trachea

Při výběru kuchyňských dvířek nejde jen o dekor a barvu, jde také o konkrétní materiál. My se tentokrát podíváme detailně na akrylátový povrch T.acrylic a řekneme si o něm více.

Spára, která není téměř vidět…
Hrany dvířek T.acrylic jsou lepeny s pomocí technologie PUR, při které je potřeba daleko méně lepidla než u jiných technologií. Vzniklá spára mezi hranou a čelní plochou dvířek je tak téměř neviditelná. Tato tzv. ztracená spára není pouze estetickou záležitostí, ale také velmi praktickým prvkem. „Ztracená spára“ se nezanáší nečistotami a efektivně brání průniku vlhkosti do vnitřku dvířek. PUR lepidla mají navíc po vytvrdnutí vysokou tepelnou odolnost, takže při působení vysokých teplot nedochází k odlepování hran, běžnému u méně kvalitních typů olepení.

Bezúchytkový systém
Bez úchytek a přece s nimi! To přesně charakterizují nové úchytkové tvary pro dvířka T.acrylic, přinášející pohodlnou manipulaci i elegantní design. Nové úchytkové tvary jsou originálním kompromisem mezi kovovou úchytkou a bezúchytkovým otevíráním s pomocí záporného úhlu. Na rozdíl od klasického záporného úhlu je totiž v místě úchopové hrany po celé délce dvířek skryta kovová úchytka. Ta vytváří zajímavý minimalistický detail a přitom poskytuje dostatečný prostor pro pohodlné otevření dvířek, po němž na povrchu nezůstanou žádné otisky. Úchytky nabízejí výběr z mnoha tvarů i různých typů materiálů jako eloxovaný hliník nebo nikl satén.

Lesk bez škrábanců a mat bez otisků!
Samozřejmostí je u těchto dvířek také výběr z široké nabídky dekorů, a to jak v lesklé, tak i matné variantě. U dvířek T.acrylic ve vysokém lesku nemusíte mít obavy z poškození povrchu. Akrylátový materiál má tloušťku 1,4 mm, takže při jeho poškrábání v důsledku běžného používání nedojde k narušení struktury povrchu ani změně barevnosti. Kaz lze pak snadno opravit s pomocí opravné sady, která poškozenému místu navrátí lesk. S matnými akryláty vás zase nemusí vůbec trápit nežádoucí otisky prstů. Dvířka T.acrylic mat mají totiž unikátní povrchovou úpravu. V současné době uvádí Trachea na trh 9 nových matných dekorů pro dvířka T.acrylic.

Více na www.trachea.czzpět na seznam