Čeho je jako šafránu?

Autor: -

Spánkem lidé tráví přibližně třetinu života, což je průměrně 3000 hodin ročně. Je to víc času, než věnujeme péči o děti, schůzkám s přáteli, dokonce víc, než strávíme prací. Jestliže po probuzení bolí záda a člověk se necítí zcela fit, může být na vině postel. Výzkumy ukazují, že když dopřejeme spáči namísto nepohodlné postele pohodlnou, bude se v noci méně vrtět a vydrží déle spát. Lůžko, na němž spíme, hraje v kvalitě spánku zásadní roli.

Z ČEHO A JAK VYBÍRAT?
Výrobců dokonalých postelí je na světě jako ŠAFRÁNU. Saffron Beds patří mezi pět nejlepších firem v oblasti luxusních postelí. Postele se vyrábějí ručně. Každé lůžko je na míru bez jakýkoli příplatků, což je v tomto segmentu naprosto unikátní. Velmi důležitá je samozřejmě i výhodná cena. Poměr cena ke kvalitě je až třikrát příznivější než u konkurence. Přestože výroba jednoho lůžka trvá v průměru 200 hodin, dodací lhůty jsou garantovány do čtyř týdnů, což opět předčí řadu ostatních značek. Materiály musí být špičkové: himálajský kašmír (ten u jiných výrobců nenajdete), koňské žíně z Německa, vlna, bavlna a hedvábí zpracované v Itálii, švédská borovice na rámy a švédská ocel na pružiny. Za zmínku stojí i to, že jedna průměrná postel „spolyká“ 2000 dávek vyčesaných koňských žíní. Využití čistě přírodních materiálů je velmi důležité nejen pro pohodlí, ale i kvůli trvanlivosti. Průměrný člověk „naleje“ ve spánku do matrace asi jeden kilogram koncentrovaného potu ročně. A problém je, že z umělých matrací se tato tekutina úplně nevypaří, zatímco přírodními materiály hravě projde.

PŘEHLED MATERIÁLŮ:
KOŇSKÉ ŽÍNĚ
Mají vynikající absorpční a ventilační schopnosti. Dokonale odvádějí vlhkost a zůstávají okamžitě suché. Díky svému tvaru působí jako malé pružiny, čímž udržují postel stále měkkou a pružnou. Získávají se šetrným česáním koňských hřív a chvostů. Velkou výhodou je neuvěřitelně dlouhá životnost.
KAŠMÍR
Patří k nejjemnějším přírodním vláknům. Vyrábí se z jemné česané vlny koz žijících na úpatí Himaláje. Kašmír je výjimečný díky svojí hebkosti a izolačním schopnostem. Oproti vlně se vyznačuje větší hřejivostí. Používá na vybraných postelích Saffron ve vrchních vrstvách matrací a topperů. Tím dodává uživateli pocit exkluzivní jemnosti a zároveň zaručuje optimální teplotu během spánku.
VLNA
Má vlastnosti, které žádný jiný přírodní materiál nemůže nahradit. Přirozeně odpuzuje moly či roztoče a funguje jako přírodní klimatizace – v létě ochlazuje a v zimě zahřívá. V kombinaci s bavlnou reguluje teplotu postele, zároveň zvyšuje prodyšnost a komfort.
BAVLNA
Používá se pro svoji schopnost odvětrávat a odvádět přebytečné teplo a vlhko. Saffron používá na čalounění svých postelí a matrací nejkvalitnější 100% bavlněnou látku s hustotou tkaní až 48 nití na jeden centimetr čtvereční.
LEVANDULE
Levandule má příznivý vliv na kvalitu spánku, což prokázaly v roce 2010 mezinárodní lékařské studie. Rovněž se ukázala smysluplná účinnost levandule při odbourávání pocitu úzkosti během spánku. Levandule se přidává do všech postelí kvůli
uklidňujícímu, jakož i protimolovému účinku.
BOROVICE
Dřevo ze švédské borovice tvoří základní stavební prvek při konstrukci postelí. Švédská borovice roste velmi pomalu v chladném skandinávském prostředí, a získává tak správnou pevnost a odolnost, je pevná a rozměrově stabilní. Proto také mohou postele Saffron poskytovat 30-letou záruku na všechny rámy.
PRUŽINY
Ocelové pružinové systémy jsou vyráběné nejnovějšími světovými technologiemi ve Švédsku. Jsou samostatně obalované v látkových taštičkách tak, aby se každá pružina mohla pohybovat nezávisle na ostatních.

www.saffronbeds.comzpět na seznam