Český výrobce, český design, česká značka

Autor: Triant

Na letošním veletrhu Desing Shaker se prezentovala řada novinek. Mezi jednu z nejvýznamnějších se řadila expozice společnosti Triant, jež působí na trhu více než 25 let.

Tento český výrobce se donedávna zaměřoval pouze na klasický sortiment nábytku. Toho se nevzdává, a rozšiřuje nabídku o moderní řadu ATUA. Protože klasický nábytek se v převážné míře vyrábí z masivu a spárovky, byla volba materiálu i na moderní kolekci jasná. ATUA tak není vyrobena jako většina ostatního moderního nábytku z dřevotřísky, ale z pravého přírodního dřeva. Kolekce je vzdušná a módní, přesto má nadčasový charakter. Úchytky nahrazují decentní lišty z masivního dubového dřeva. Čelní plochy jsou v některých případech opatřeny matným laminátem. Na výběr je standardně několik odstínů od bílé, krémové až po bílou kávu či černou matnou, která je nyní velmi aktuální. Na laminátu mohou být ještě vyfrézované geometrické motivy, ale je možná varianta i bez nich.

Za zmínku stojí konferenční stolek s velmi subtilní dřevěnou podnoží bez lubu. Stolek má odnímatelný tác, jenž se jednoduše nasouvá na stolovou desku. Na veletrhu vzbudila velký rozruch sestava pro televizi s jedněmi posuvnými dveřmi se speciálním sklem. Když jsou dveře zasunuté před TV a ta není zapnutá, není téměř nic vidět. Druhá strana sestavy je doplněná o LED osvětlení, a tak když se dveře posunou na druhou stranu, jsou dekorace díky osvětlení vidět. Tento kus nábytku řeší problém tam, kde nechceme televizi v interiéru vyzdvihovat, chceme ji upozadit – schovat, přesto ji mít jednoduše k dispozici a kdykoli pustit.

Tento nábytek není sektor, vyrábí se na zakázku a jsou možné různé varianty. „Není to běžné zařízení, je to také investice do kvalitního bydlení, avšak za příjemnou pořizovací cenu.“ Těmito slovy doplňuje nový sortiment majitel firmy Ing. Miloš Horák.

Kolekce obsahuje nábytek do obývacího pokoje, jídelny, pracovny a také ložnice. Najdeme zde rovněž čtyři sestavy do předsíní, jichž je na trhu opravdu poskrovnu. Autorkou je česká interiérová designérka Iva Bastlová.

S prezentací nové kolekce to u společnosti Triant nekončí. Po 25 letech pozměnila také své logo, které je nyní vzdušnější, modernější a poukazuje na historii firmy.

Celou kolekci Atua najdete na www.triant.cz, kde si lze stáhnout i 3D modely pro tvorbu vizualizací.

 zpět na seznam