Dekory s podpisem Karima Rashida

Autor: Ing. Iva Bastlová Dis

Minulý rok, přesně od 28. května do 27. listopadu 2016, proběhla výstava Venice design 2016, pořádaná Evropským kulturním centrem. V rámci výstavy v Palazzo Michiel byl k vidění jedinečný prostor vytvořený z laminátů navržených designérem Karimem Rashidem. Přesně šlo o Abet Laminati Digital Nature Collection. A protože designér Karim Rashid patří mezi současné světové hvězdy v oboru interiérů, nešlo vám tuto zajímavou prezentaci neukázat.
Tato kolekce je navržená tak, aby byla jednoduše řečeno „fantastická“ a stylem zapadala do současného digitálního světa. Karim říká: Záměrem byl pulzující prostor, který láká ke zpěvu, a vše jako by ožívalo kolem – návštěvníci se měli cítit plní inspirace. Lidé se nedívají jen na prostor, ale ponořují se dovnitř mých konceptů. Doufám, že překračuji čas, prostor a přináším lidem jiné zážitky a inspiruji je k progresivnímu životu. Výstavy jako tato udržují pozitivní lidskost a umožňují nám představit si budoucnost.Karim Rashid spolupracuje s Abet Laminati mnoho let. Experimentovali s materiály, tvary a překovali je v čistou syntézu umění a designu. Karim Rashid,
který rád usiluje o vytvoření originálního světa, dává do toho svůj vizionářský design, umělecké schopnosti a svou filozofii. Z toho pak vznikají výstavy, jako je tato: „Čas, Prostor a Existence“.

Abet Laminati dodává do České republiky a Slovenské republiky společnost RETA CZ a. s.
www.reta.cz
www.abetlaminati.comzpět na seznam