Exploze barev Perspex- Sweet Pastels

Autor: Ing. Iva Bastlová Dis.

Každý rok přichází Lucite Ltd na trh se zajímavou novinkou. V letošním roce překvapil zákazníky kolekcí PERSPEX – Sweet Pastels, kterou tvoří osm nádherných pastelových barev. Tato kolekce je sice hitem letošního podzimu, ale jen málokdo ví, že první čirá akrylátová deska byla vyrobena a obchodní značka Perspex zaregistrována již v roce 1934 společností ICI.
V porovnání se sklem je akrylátové sklo Perspex mnohem lehčí, méně rozbitné, snadno opracovatelné a má vynikající optické vlastnosti. To byly i hlavní důvody, proč první uplatnění Perspex našel v leteckém průmyslu. Teprve v 50. letech minulého století se začala rozvíjet výroba barev, která vlastně odstartovala rozvoj „corporate identity“. Všechny velké mezinárodní společnosti začaly přecházet z tištěné podoby na velké barevné světelné reklamy.
Perspex inspiruje architekty, designéry, výtvarníky. Najdeme ho všude tam, kde je možné nahradit klasické sklo lehčími, odolnějšími a hlavně barevnějšími deskami Perspexu. Na trhu se postupně objevují další modifikace Perspexu – desky na výrobu akrylátových van, fluorescentní, pískované, perleťové… a v letošním roce i kolekce Perspex Sweet Pastels, kde najdeme například Bubblegum Blue nebo Parma Violet. Tyto jedinečné barvy byly vyvinuty v laboratořích Lucite International UK Ltd v Darwenu.
Barvy pro tuto kolekci byly vybrány odborníky na základě celosvětového trendu. Na jedné desce najdeme satinovanou a lesklou povrchovou úpravu, což umožňuje kombinovat v jednom odstínu lesklý a matný povrch.
Standardní rozměr desek 2030 × 3050 mm je dostatečný i pro zhotovení velkých realizací. Tloušťka desky je 3 mm. Stejně jako na ostatní druhy Perspexu i na Perspex Sweet Pastels se vztahuje desetiletá záruka a navíc je Perspex i v těchto barevných odstínech 100% recyklovatelný.
Desky je možné velmi snadno formátovat běžně dostupnými nástroji, řezat na fréze, vytvářet atypické tvary laserem, tvarovat za tepla. Díky všem těmto vlastnostem je jeho použití velmi široké, záleží jen na invenci každého z vás.

Věděli jste, že první desky Perspexu přivezl Axom již před 24 lety?

NEJČASTĚJŠÍ VYUŽITÍ DESEK PERSPEX
● vybavení obchodů
● nábytek
● dekorativní a archinektonické prvky
● reklamní nápisy

Výhradní zastoupení značky Perspex má Axom Kladno s. r. o.

www.axom.czzpět na seznam