Inspirativní povrchy

Autor: Ing. Iva Bastlová Dis.

Originální interiér dělá nejen ideální dispoziční řešení, ale i výběr zajímavého materiálu. Měl by to být takový materiál, který vás nadchne a do prostoru se perfektně hodí. Takových materiálů, které by vynikly a jen tak vás nepřestaly bavit, však není mnoho.
Jeden z takových materiálů nadchl i nás. Jedná se o HOLZ IN FORMreliéfní dýhované panely, jež jsou vyrobeny z vysoce kvalitních dřevěných dýh. Ty jsou na nosič navrstveny a vylisovány do různých struktur. Jako nosič se používají desky DDT, MDF a překližka. Dřevěné dýhy jsou použity oboustranně ve 2 až 30 vrstvách! V případě, že potřebujete strukturu dřeva schovat (i to se může stát), je možné zvolit typ s lakovaným povrchem. Pro něj platí stejná výrobní technologie, jen jako poslední vrstva je použita speciální fólie, na niž se aplikuje lak.
Tento materiál se hodí jak do soukromých, tak do veřejných interiérů na nábytek, doplňky či obklady stěn. Velmi efektně vypadá kombinování formátů a směru let na dřevě.Panely se dodávají ve standardní velikosti 2450 × 1050 mm a také ve velkém formátu 3135 × 1270 mm v různých tloušťkách. Reliéf má u panelů ve větším formátu návaznost, a to každých 625 mm. Lze si také určit směr reliéfu (podélný/příčný), což dovoluje rozehrát opravdu zajímavou hru. 

Jestliž dřevo není to, co přesně hledáte, nebo jej jen potřebujete něčím odlehčit, možná se vám zalíbí FENIX NTM – vysokotlaký laminát, u kterého je finální vrstva vyrobena pomocí nanotechnologie.A v čem je tak výjimečný? Tento převratný typ je prvním materiálem s matným povrchem, na kterém nejsou vidět otisky prstů. Kromě rezistence proti otiskům a supermatného vzhledu má nízkou světelnou odrazivost a zvýšenou odolnost proti poškrábání. Povrch je sametový a má antibakteriální vlastnosti, snadno se čistí a vykazuje větší tepelnou odolností. Je antistatický a barevně stálý.Jádro tohoto laminátu se skládá ze sulfátového papíru impregnovaného termosetickými pryskyřicemi. Vnější povrch je vytvořen pomocí nanotechnologie, jak už jsme se zmínili. Použity jsou nové generace pryskyřic, za jejichž vývojem a výzkumem stojí firma ARPA.


KAM S NÍM?
Vhodný je pro vertikální i horizontální aplikaci v interiéru. Použít jej lze na kuchyňské linky, pracovní desky, jídelní stoly, kancelářský nábytek, obklady, dveře, židle, ve zdravotnictví, do výtahů…

POŠKOZENÝ – POŠKRÁBANÝ POVRCH?
FENIX NTM je vlastně nesmrtelný, je jako bájný pták Fénix, vždy vstane z popela. Povrch je opravitelný. K tomu slouží tzv. kouzelná nano houbička. Jedná se o houbičku z melaminového materiálu, která se před použitím navlhčí a kterou se pak třecími pohyby odstraní lehké škrábance a nečistoty z povrchu, který chceme obnovit. Celý proces je bez chemických prostředků, a tak jde o velmi šetrné a ekologické čištěné. Jestliže je poškození větší, lze povrch zrenovovat za pomoci tepla. Povrch vyžehlíme žehličkou o teplotě 200 °C.


MATERIÁL FENIX NTM SE VYRÁBÍ JAKO:
1. HPL ve dvou tloušťkách a to 0,9 mm a 1,2 mm, a ve třech formátech 4200 × 1600, 4200 × 1300, 3050 × 1300 mm,
2. Kompaktní desky v tloušťkách 4, 6, 8, 10 a 12 mm ve formátech 4200 × 1600, 4200 × 1300, 3050 × 1300 mm.
Probarvené jádro můžete mít u HPL pouze v 1,2 mm a u kompaktních desek ve všech ostatních tloušťkách. Vybírat lze z patnácti neutrálních a dobře kombinovatelných odstínů. 

Výhradním dovozcem pro Českou republiku a Slovenskou republiku je společnost FAVOUR store, s. r. o.
www.favour.cz
info@favour.czzpět na seznam