Jak vybírat výrobu?

Autor: Linea spol. s.r.o.

Mnoho z designérů a architektů využívá zakázkovou výrobu, která nabízí řadu možností. Nemáte v podstatě žádné rozměrové limity ani nejste limitováni několika dekory, nic není typizované, vše je v rámci možností a financí realizovatelné. A jestliže nepotřebujete mít vybavení pro klienta za týden, ale počítáte se standardní dobou dodání 6 až 8 týdnů, je to pro mnohé jasná volba.

Často se ale setkáváme s otázkou, jak poznat dobrého výrobce. Jedním z ukazatelů je bohužel to, že nemá volnou kapacitu výroby. To není však hledisko jediné. Mezi významné a často určující patří strojní vybavení a technologie. Za nás doporučujeme obrátit se na společnost, jež má větší počet zaměstnanců, na trhu je dlouhou dobu a je stabilní. Taková firma disponuje řadou kvalitního vybavení. Nezbytností je olepovačka, kvalitní frézy, pila. Významnější výrobci mají také CNC stroj, který nabízí další možnosti frézování přesně dle dodaných návrhů bez výroby šablon. Lakování povrchů je také nečekanou výhodou, i když jde o menší plochy.

Jestliže rádi pracujete s masivem, je velkým bonusem, když má společnost vybavení i na zpracování tohoto materiálu, např. kmenovou pásovou pilu. K tomu pak patří i vlastní sušárna řeziva a ideálně i dýhárna, kde můžete rozjet fantazii při skládání dýh.

Když si stále nejste jistí a jde o velkou zakázku, zeptejte se na reference. To vám potvrdí nebo vyvrátí, zda chcete s firmou začít spolupracovat. A určitě se zajeďte do výroby podívat. Jistě to nebude ztracený čas!

Veškeré zmíněné technologie a strojní vybavení má společnost Linea spol. s r.o., která je na trhu již od roku 1991. Spoluprací s řadou architektů a designérů vzniklo již nespočet realizací.

Těšíme se na další!

LINEA spol. s r. o.

Trubín 82

267 01 Králův Dvůr u Berouna

20 minut autem z Prahy

e-mail: info@linea-nabytek.cz

http://linea-nabytek.cz/zpět na seznam