Kolekce Sky door - Proč bílá?

Autor: JAP

O dveřích Master a skrytých zárubních Active, které uvedla společnost JAP na trh minulý rok, jsme se již zmiňovali v minulém čísle. Prošli jsme si nejen jejich možnosti, ale i technické detaily. Nyní bychom vám rádi představili novou kolekci Sky DOOR, která má svou premiéru na veletrhu Design Shaker 2017.

Nejedná se však o žádnou technickou záležitost, jak by mnozí u této české výrobní společnosti čekali, ale jde o vzhled, respektive design čelní plochy těchto dveří. Sky DOOR mají čelní povrch vytvořený z grafoskla – technologií, kterou má společnost JAP také ve svém portfoliu. Ta se nejčastěji používá na obklady do kuchyňských linek nebo do výplní posuvných dveří vestavných skříní, na dveře však nebyla příliš častá.

Kombinací dveří Master a grafoskla vznikla kolekce, kterou má na svědomí interiérová designérka Iva Bastlová. Jestliže čekáte výrazné barvy a netradiční kombinace, jste zcela vedle. Kolekce je pouze v bílé barvě! „Původně mělo jít jen o návrhy tří typů dveří, ale mám ráda ucelené koncepty, a tak jsme se pustili do tohoto projektu,“ říká designérka. A proč bílá? „Obecně je bílá na dveře nejčastější a já ji také do svých projektů nejvíce používám,“ dále vysvětluje dále. Bílá nechá vyniknout ostatní vybavení a neruší ani v chodbě, ani v ostatních místnostech.

Čekáte-li kvůli bílé barvě nudu, sterilitu a fádnost, jste vedle! Kolekce je hravá, rafinovaná a dobře kombinovatelná s různými styly a typy interiérů – moderními, retro, eklektickými i historizujícími. „Už několikrát se stalo, že jsme se s klientem rozhodli pro bílé dveře a hledali něco zajímavějšího, a to jsme na trhu nenašli. To byl také důvod, proč jsem měla o barvě hned na začátku jasno,“ dodává Iva Bastlová.

Kolekce Sky DOOR obsahuje 10 různorodých dekorů, které se na míru tisknou na skleněnou výplň – kalené sklo. Dekory jsou ve většině případů s 3D efektem, a tak je rozhodně nepřehlédnete. Jsou však velmi decentní a často jen na části dveří. Bílá a šedá pak zaručují, že zapadnou téměř kamkoli a budou ladit s ostatním vybavení interiéru, což bylo hlavním záměrem.

Na míru lze vyrobit různé rozměry a varianty. S technickými detaily a dotazy se obracejte na Jakuba Colona, který vám je rád zodpoví.

e-mail: colon@japcz.cz

www.japcz.cz

www.japarchitekt.czzpět na seznam