Kreativní řešení: ZAKÁZKOVÁ VÝROBA

Autor: -

Možností, jak začít navrhovat a realizovat interiér, je mnoho. Dvě základní linie jsou typizovaná a zakázková výroba. První volba je celkem jasná: různé cenové relace, různá kvalita. Nábytek vybíráte z již hotových prvků nebo objednáváte
z katalogu. Zboží si můžete často odvézt přímo z prodejny, nebo si pár dní či týdnů počkáte. Vše má svůj řád a zajeté koleje. Druhá eventualita, tedy výroba nábytku na míru, otevírá zcela jiné možnosti. Nejenže rozměry nábytku jsou přesně podle interiéru, volit můžete i kování a veškerý materiál. Lze kombinovat hrany, úchytky, detaily, jak vaše fantazie dovolí. Co se týče ceny, nelze rozhodně hovořit o dražší variantě. Vždy je třeba porovnávat porovnatelné. Je třeba si přiznat, že zakázková výroba se nikdy nedostane na cenu těch nejlevnějších sektorů, ale to je asi každému jasné. Přidaná hodnota, tedy sladění všech pohledových i vnitřních ploch, a hlavně žádné kompromisy ve volbě rozměrů však stojí za to. Prostor je maximálně využití, získává charakter a originalitu, a to je cílem každého interiérového designéra. Zakázková výroba nábytku stírá hranice, nic není v podstatě nemožné, jen je třeba držet se konceptu, rozpočtu a zadání klienta.

Tipy:
- Kombinujte dostupné a luxusní materiály, ty cenově nároční nechte vyznít a ostatní potlačte. Získáte za přijatelných cenových podmínek úžasný výsledek.
- Zaměřte se na speciální kování, integrovaná svítidla či netradiční materiály – klient očekává něco navíc!
- Nechte nacenit nábytek v dražším provedení (povrchy, kování), vždy můžete jít s cenou dolů a zvolit cenově dostupnější variantu.

www.quatros.czzpět na seznam