Magnetická přitažlivost

Autor: Ing. Iva Bastlová Dis.

Klasické popisovací a magnetické tabule známe snad všichni a nepřijde nám na nich nic extra zajímavého. Jenže! Tabule se vyrábějí z laminátu, který lze použít samozřejmě i jinde v interiéru než jen ve školách jako učební pomůcka. Velké uplatnění nachází v kancelářích a jednacích a prezentačních prostorech. V současné době se začaly používat také v různých bistrech, kavárnách i restauracích na propagaci denní nabídky. Totéž využívají i marketéři a lamináty umisťují do obchodů – jak do malých specializovaných, tak i do obchodních center. Nejedná se však jen o využití ve veřejných interiérech, jak by se mohlo zdát.
Tento materiál lze aplikovat i jako obklad kuchyňské linky, a tak lze popisovat nejen lednici (novinka od značky Miele), ale i jiné části vybavení. Protože děti malování milují, je to skvělý tip na výplň dveří šatních skříní v dětském pokoji nebo jako obklad stěny. Mohou tak psát, kreslit a zavěšovat své výtvory bez toho, aby cokoliv zničily.
Možná si teď řeknete: ano – zní to bezvadně, ale investor bílou lesklou nebo černou plochu nebude akceptovat. To vůbec nevadí! V sortimentu je zařazeno 21 variant barev a povrchů od bílé, přes žlutou a červenou, po zelenou, stříbrnou a různé odstíny šedé. Novinkou navíc je bílá s rastrem šedých bodů a matná bílá, kterou lze popsat popisovačem a mimo to je díky malému stupni odrazu určena pro projekci. A jestliže si nevyberete vhodnou barvu, lze použít typ pro individuální aplikaci například tapety nebo laku. Hra s magnety může tedy začít.


Magnetické tabule se vyrábí ve dvou formátech: 1220 × 2440 mm a 1220 × 3050 mm. Tloušťka je 1 mm. 

Magnetické lamináty vyrábí německá společnost Homapal a do České republiky je dodává DUET CZ, s. r. o.
www.duet.czzpět na seznam