Na míru: čalouněný nábytek

Autor: Northern design

Možnosti zakázkové výroby nábytku zmiňujeme často. Ještě jsme se však nezaměřili na oblast čalouněného nábytku, jež nabízí také mnoho variant a možností. Není třeba vybírat z katalogu typizované sestavy, naši výrobci vám umožní rozjet fantazii i v tomto segmentu.

Nejde jen o výběr potahu, ačkoliv i to hraje při kompletním ladění barev v interiéru významnou roli. Při využití zakázkové výroby lze vybírat z nespočtu barev, struktur a typů potahových materiálů. Lze je i vzájemně kombinovat a tvořit naprosto originální solitéry. U potahu pak nezapomeňte vybrat i barvu nitě a typ prošití. Volba tvaru a rozměru područky, opěradlového polštáře je pak samozřejmostí. Také můžete bez jakéhokoli omezení vybírat nábytkové nohy – kovové či dřevěné, kde ještě zvolíte typ dřeviny, popřípadě i odstín moření. Na každém detailu opravdu záleží. U náročných klientů pak stojí za úvahu tuhost pěny – u opěráku a sedáku, kterou můžete samozřejmě také vybrat dle přání konečného zákazníka. V tom vám pomůže zkušený čalouník, který bude pohovku vyrábět.

V tomto článku se však zaměříme na výběr kování.

Zakázková výroba čalouněného nábytku používá stejně jako výrobce typizovaných sestav různá speciální kování. To ve většině případů nevyvíjí a nevyrábí výrobce čalouněného nábytku, ale specializovaný výrobce kování pro čalouněný nábytek. A co vše v takové nabídce najdete?

Začneme u toho nejběžnějšího a tím jsou rozkládací systémy. Puma systém umožňuje vložit část čalouněné plochy pod sedací polštáře, ty se při rozkládání vysunou a vyzdvihnou. Tím se sedací část velmi jednoduše zvětší. Systém DL pracuje na principu sklopení zadní opěradlové části a vysunutí sedací, čímž opět získáme snadno lehací plochu pro příležitostné přespání. Varianty Venus a Vespa pod sedací částí ukrývají dvojitý rozklad, takže lehací plocha je pak opravdu velká a vyspí se na ní příležitostně dvě osoby. Za zmínku stojí kování Minos, které umožní vytvořit z klasického křesla jednolůžko. Tak bychom mohli pokračovat a uvést například i kování pro výklopný sedák, kde následně vzniká úložný prostor, a totéž je možné i pro klasická lůžka.

Pro náročnější zákazníky se bude hodit systém Lounge, jenž umí polohovat opěradlovou i sedací plochu. Zaujal nás také typ, který umožňuje posouvat opěradlovou část a upravovat tak hloubku sedací plochy. Polohování područek i různé naklápěné opěradlové části není se správně vybraným kováním také žádný problém. Variant a typů je opravdu celá řada včetně kování na mini stolky integrované v pohovce, respektive područce. Podívejte se na celý sortiment a zjistíte, že i pohovka stojí za hlubší úvahu.

Kování značky Stalmot & Wolmet SA pro ČR dováží jako výhradní distributor společnost NORTHERN DESIGN, jež se zaměřuje i na dodání různých typů potahových látek, koženek a matracových úpletů.

Více informací najdete na www.stalmot.com nebo www.wolmet.com A jestliže potřebujte ke své práci katalog, napište si o něj: hm@northerndesign.cz

NORTHERN DESIGN s.r.o.

www.northerndesign.cz

www.potahovky.czzpět na seznam