Není laminát jako laminát

Autor: -

Laminát, často hovorově nazývaný umakart či odborně zkratkou HPL (HPL – High Pressure Laminate – vysokotlaký laminát), není žádnou novinkou na trhu, ba naopak. Tento materiál, který známe nejčastěji z pracovních desek kuchyňských linek a dříve z koupelen v panelových domech, může mít mnoho podob. Nás zaujaly dva netradiční typy. První z nich jsou kovolamináty německého výrobce HOMAPAL GmbH, které jsou vhodné jako obklady za pracovní desky kuchyňských linek, do barů, recepcí či kanceláří, kde díky kovu dodají originální a luxusní vzhled. Na horní vrstvu se používají různé kovy, od hliníku přes korozivzdornou ocel a mosaz až po dnes oblíbenou měď. Mají mnoho struktur a mohou mít i vzor. Některé dekory jsou dokonce vytvářeny ručně! Německá výroba navíc zaručuje dokonalé zpracování.

Druhým zajímavým laminátem jsou plnoprobarvené typy značky FORMICA, největšího výrobce laminátů na světě. Jedná se o kolekci COLORCORE, která nemá jako většina běžných laminátů černou základní desku. Tento detail často esteticky ruší celkové vyznění finálního výrobku. Uvedený problém v tomto případě nevzniká, lamináty jsou plnoprobarvené, k dispozici v osmnácti barevných odstínech a k tomu ještě v osmi povrchových úpravách. Pokud vás kombinace barev a různých strukturami zaujala, stojí za zmínku i kolekce PLUS COLOR, která má 30 odstínů a stejně jako předchozí 8 povrchových úprav (AR Plus, Plex, MicroDot, Sculpted, Linewood, Rigato, Saten NDF, Matte 58). Hra s barvami a struktura může začít, čeká na vás až 240 kombinací! Samozřejmostí je označení kódu RAL či NCS, aby kombinace mohly pokračovat i na dalších materiálech.

Navíc:
Veškeré lamináty FORMICA s výjimkou kolekce DECOMETAL a LIGNA mají využití ve všech oblastech interiérů vyžadujících odolnost proti oděru, např. pracovní a stolové desky, pulty, recepce, výtahové kabiny, finální vrstvy sedáků a opěráků sedacího nábytku a některé jsou dokonce vhodné i do exteriéru.

Dovozcem těchto materiálů do ČR je společnost Duet CZ s.r.o. Materiály dováží společně z jednoho odběrného místa, a tak dokáže snížit náklady na přepravu těchto materiálů na minimum.

www.duet.czzpět na seznam