Neviditelný design

Autor: -

Při návrhu interiéru je nutné vyřešit každý prvek, aby stál výsledek za to. To ví snad každý, kdo se navrhováním interiérů zaobírá. Prvky, které jsou pevně spojeny se stavbou, si však žádají ještě větší důraz, než ty snadno obměnitelné. Na mysli máme podlahy, obklady v koupelně nebo interiérové dveře, o nichž bude řeč. Sjendnotit a vybrat dveře je často oříšek. Každá místnost může mít jiný styl a dveře se musí hodit ke všemu. Navíc v chodbě, často jedné z nejtmavších a nejmenších částí bytu nebo domu, je jich najednou vedle sebe několik a jejich vzhled maximálně ovlivňuje vyznění celé této místnosti. Ať řešíte projekt v minimalistickém duchu, nebo eklektický, či jiný styl, možná vám s volbou dveří a zárubní pomůže bezobložkový systém. Tak můžete dotáhnout omítku nebo tapetu až těsně na hranu dveřního otvoru a docílit efektu mizejících dveří. Z každé strany mohou mít dveře jinou pohledovou plochu, a tak splynou se stěnou v chodbě, ložnici i kuchyni. Neviditelné zárubně však neumožňují jen skrytí dveří ve stěně pomocí stejného materiálu, velmi zajímavě vypadají i dveře v kontrastním provedení. Skryté zárubně nechají vyniknout designu samotných dveří, vše je v jedné čisté linii, což vytváří velmi zajímavý detail.

ZÁRUBNĚ AKTIVE
Ty jsou opravdu neviditelné! Klasicky viditelná obložka zde totiž není přítomna. Stěna tak zůstává dokonale hladká a celistvá.

ZÁRUBNĚ EMOTIVE
Tento typ je specificky obohacen o tenký rámeček z eloxovaného hliníku, který plní i ochrannou funkci hran daného dveřního průchodu.

Pro letošní rok jsou hlavní novinkou dveře Master, jež se stejně jako skryté zárubně vyrábějí v České republice. Tyto dveře jsou tvořeny hliníkovým rámem o tloušťce 40 mm a je možné je vyrobit do výšky až 3,7 m. Úprava šířkových i výškových rozměrů je běžnou záležitostí. Dveře mají reverzní otevíraní 40/00 a 25/15 (zárubně Aktive) a možnost usazení všech dveří o tloušťce 40 mm při použití skrytých pantů. Na čelní plochu lze použít sklo, grafosklo, desku MDF s přípravou pro betonové stěrky, facestone či nástřik dle vzorkovníku RAL. Atest 34 dB protihlukové zábrany na zárubně Aktive a dveře Master je samozřejmostí. Zapomenout nesmíme ani na magnetický zámek, jehož střelka není při otevřeném
zámku vidět. Vyklápí se až ve chvíli, kdy se dveře zavřou. Díky tomu je zavírání dveří velice tiché.

www.japcz.cz
www.japarchitekt.czzpět na seznam