propojte textilem interiér a exteriér

Autor: Compo Praha

Právě teď přichází doba, kdy se začínají řešit projekty teras, balkónů, zahrádek a dalších venkovních prostor. Proto jsme se také pustili do tématu „outdoorového“ textilu, který může sloužit jako jednotící prvek v propojení interiéru a exteriéru. Sem však nelze použít jakýkoli druh materiálu, protože běžné typy látek vydrží maximálně jednu sezónu a někdy i méně. Již ke konci léta jsou potahy z takových tkanin vyšisované, vybledlé a působí staře, omšele a nevábně. Taková investice je tedy jen otázkou několika měsíců a příliš se nevyplatí. 

Existují však typy potahů, které jsou příjemné na omak, hodí se do interiéru a navíc mají vysokou odolnost vůči UV záření. Proto se skvěle hodí na potahy polštářů, sedáků, matrací a dalších dekorací do exteriéru, jsou sem v podstatě přímo určené. Světlostálost je na stupni číslo 6 až 8, což je nejvyšší řada, která se používá například na  autopotahy.V tomto případě můžeme hovořit o dobré investici, protože potah bude mít mnoho let stejnou barevnost bez barevných změn způsobených sluncem. A navíc je vodoodpudivý!

 Velký výběr takových potahů najdete ve vzorkovně společnosti Compo Praha Látky, s. r. o. Zde si můžete vybrat ze sedmi kolekcí (Rimini, Lilian, Yacht, Grado, Wind, Hawaii, Sorento, Paradise). V kolekcích jsou výrazné, pastelové i neutrální uni barvy, doplněné o zajímavé dekory. Jsou dokonce tak zajímavé, že si je často designéři i klienti vybírají i přímo do interiéru, dodává Martin Surový, specialista v oboru textilu. Zmínit ještě musíme i přívětivou cenu, která nás při návštěvě vzorkovny mile překvapila.
Volba je tedy jasná!zpět na seznam