Skandinávský design s historií

Autor: Flügger & Flügger

Začalo to již roku 1893, když dánský malíř P. L. Brönner založil ve městě Faaborgu továrnu na tapety s názvem Fiona. Jeho cílem bylo vždy dosáhnout krásných vzorů a využít těch nejlepších možných materiálů a technik. Však se také učil u slavného dánského malíře Krøyera. Není tedy divu, že Fiona jako první představila tapety se stálobarevným povrchem, který nebledne, takže barvy zůstanou jasné a výrazné. Rok po založení se továrna stala součástí skupiny Flügger A/S a pak vše nabralo obrátky. Fiona tak přešla od práce jednoho umělce k moderní dánské společnosti a dnes patří mezi nejuznávanější značky v Evropě.

Tradiční tapety klasických i moderních vzorů výborné jakosti jsou dnes vyráběny na nejmodernějších strojích. To je také důvod, proč se tapety Fiona staly populárními též mimo hranice Dánska a více než 35 % produkce je vyváženo mimo Skandinávii. Nabídka designových tapet Fiona, které se vyrábějí v non-woven (vliesové) kvalitě, je velmi široká. Design kolekcí vzniká ve Švédsku, kde mají tapety nejdelší historii. V roce 2011 byl zahájen provoz v jedné z nejmodernějších továren na tapety v Evropě, což umožnilo vyrábět vliesové tapety v nejvyšší kvalitě. Samozřejmostí je použití kvalitních pigmentů, které na světle neblednou a při mytí povrchu tapety se nevymývají.

Non-woven neboli vliesové tapety se vyznačují tím, že na zadní straně papírové tapety mají tenký sklovláknitý filc. Díky této technologii se tapety při lepení netrhají, neroztahují se ani nesmršťují. Proto je jejich lepení a především napojování vzoru výrazně snadnější než při lepení papírových tapet. Samotné lepení je velice jednoduché, protože se lepidlo nanáší přímo na stěnu. Není tedy zapotřebí tapetovacího stolu.

Novinkou jsou tapety Fiona Metallic, které jsou výrazně silnější než klasické tapety (250g/m2 ), a tvoří tak výrazně odolnější povrch. Navíc dokážou překrýt drobné nerovnosti v podkladu a díky šířce 1 metr je samotné lepení výrazně rychlejší. Kolekce se skládá z 12 překrásných a harmonických metalických barev vhodných pro velkoplošné projekty jako hotely, firmy atd. Další výhodou je, že se prodává po metrech za velice atraktivní cenu.

Společnost Flügger vyrábí v pěti moderních továrnách barvy, dekorativní nátěry, tónovací pasty, lazurovací laky na dřevo, malířské nářadí a právě již zmiňované tapety.

Flügger je certifikován podle ISO 14001:2005, což garantuje splnění přísných podnikových norem a produkci na stále výborné kvalitativní úrovni.

Značku Flügger & Flügger v České republice výhradně zastupuje společnost JanoCo s. r. o.zpět na seznam