Soutěž interiér roku

Autor: Petr TschakertSoutěž Interiér roku vstoupila do druhého ročníku. Ten předchozí přinesl přihlášeným interiérům publicitu a jejich autorům řadu zajímavých zakázek. O podporu profese interiérového designéra a architekta jde přece v této soutěži především.
Loňskou vítězkou hlavní kategorie se stala mimořádně talentovaná architektka Magdalena Rochová. Dokázala, že jablko opravdu nepadá daleko od stromu – je totiž dcerou mimořádně úspěšné módní návrhářky Liběny Rochové. Cenu získala za interiér Café Záhorský v Praze 6 (na obr.).
HLÁSIT SE MOHOU I SLOVÁCI
Zájemci o soutěž se mohou hlásit již od října 2016 na jejích webových stránkách, kde také najdou veškeré informace. Novinkou tohoto ročníku je zejména otevření soutěže i architektům a interiérovým designérům ze Slovenska. Kromě českého hlavního mediálního partnera iDnes.cz, tedy přibyl i slovenský klíčový partner zoznam.sk a celá slovenská skupina časopisů prestižního vydavatelství Jaga Media (např. časopis Môj dom).
PATNÁCT ČLENŮ POROTY
Porota má stejný počet členů jako v minulém ročníku a k jejím vůdčím osobnostem opět paří designér prof. Jiří Pelcl, filmová režisérka Hana Třeštíková nebo malíř David Saudek. Uzávěrka přihlášek je 20. 2. 2017 a výsledky soutěže budou vyhlášeny na mezinárodním kongresu o bytové kultuře a architektuře Living Forum v pražském Centru současného umění DOX 28. 3. 2017. Z důvodu intenzivní podpory profese architekta a interiérového designéra získal druhý ročník soutěže Interiér roku záštitu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. 

 

www.interierroku.czzpět na seznam