Street art by Hafele aneb více života na m2

Autor: Jan Vyhlíd

Celý rok 2015 byl úzce spojen s přírodou a její ochranou a obnovou. Návrat ke kořenům, stejně jako reorganizace a renovace všeho starého jsou dalšími prvky, jež byly v návrzích bytového interiéru pro rok 2015 uplatňovány. Kombinace nového a starého, stejně jako vzájemné prolínání netradičních barev, materiálů i vzorů byly totiž pro tento rok příznačné. A protože design je vždy nejen otázka vzhledu, ale také funkčnosti, tak jsme pro vás připravili nové prostory, které nejenže vycházejí z trendů roku 2015, ale i souběžně prezentují celou řadu funkčních řešení, která jsou „nadčasová“.
Základní myšlenkou je snaha najít pomyslnou symbiózu mezi odlišnými světy, které se dnes a denně potkávají v běžném životě. Dojmy, emoce a pocity doplněné funkčností a ergonomií v protikladu se soudobým tlakem na využití každého čtverečního či kubického (deci)metru, prolínajícího se pracovního a soukromého života. Prezentace vybraného kování Häfele zabudovaného v nábytku na ploše asi 40 m2 vám přináší tipy a triky, jak můžete na relativně malém prostoru dosáhnout efektivního využití prostoru. Překvapivá řešení obohacená o elektronické ovládání, osvětlení LED svítidly v různých provedeních a okořeněná samostatně stojícím studentským pokojem rozměrů menších, než je velikost koupelny v panelovém domě.


MINIMÁLNÍ PLOCHA A MAXIMÁLNÍ UŽITEK
Jednoznačným záměrem showroomu je ukázka vybraných možností využití prostoru pro jednotlivé typy užitného nábytku se zaměřením na minimalizaci zastavěného prostoru a efektivní využití obvykle „mrtvých“ částí, rohů a zákoutí. Zároveň je také naší snahou ukázat, že dobrý nábytek osazený kvalitním kováním nepotřebuje zabírat velký prostor a může vytvořit elegantní doplněk interiéru s vysokou užitnou hodnotou.


ŠATNA

Zasazená, obdobně jako následující části, do stěny s otočnými a zasouvacími dveřmi obsahuje otočný botník, uzamykací skříňky s variantami zámků, posuvné dveře a osvětlení diodami LED v bodovém provedení a LED pásky v profilu s možností dálkového ovládání intenzity světla a také typu světla, dosaženého prostřednictvím dvoučipové LED techniky. Bonbónkem je v tomto případě otočná lavice, umožňující pohodlné přezouvání, spojená s výsuvnou polstrovanou sedačkou s úložným prostorem.


JÍDELNA
Tato část obsahuje výsuvný jídelní stůl pro až čtyři osoby, lavici s integrovanými stoličkami a skrytý bar instalovaný na elektrickém podnoží. Druhé instalované podnoží slouží pro spouštění TV. Světla (LED) jsou ovládána kapacitním spínačem, který je instalován skrytě v nábytku. K TV je možné se připojit prostřednictvím integrované kombinované zásuvky, která kromě přívodu 230 V AC obsahuje také konektor HDMI a USB.


KANCELÁŘ
Minipracoviště vybavené funkčním monitorem s vestavěným PC, pracovní stoličkou, která obsahuje kancelářský kontejner, a dalšími úložnými prostory. Podobné řešení, jako prezentujeme v showroomu, bylo využito pro kanceláře Českého svazu biatlonu v Praze 7.


MINI LOŽNICE
Závěr stěny tvoří mini- -ložnice s elektricky ovládanou sklopnou postelí, knihovnou, otočnou šperkovnicí a mechanickým výsuvem pro TV. Osvětlení je zajištěno prostřednictvím LED svítidel Loox se skrytým dálkovým spínačem a lampičkou na čtení.


LEDOVEC
Dominantou decentně bílého interiéru a barrisolového stropu je „ledovec“, nepravidelný mnohostěn, který je vytvořen konstrukcí opláštěnou dýhovanými deskami MDF. Dominantou vstupní stěny je kuchyň skrytá za posuvným – otočným kováním Hawa Concepta Folding. Bílé desky Hi-Macs skrývají elektricky ovládané zásuvky, minibar. Horní skříňky jsou osazené posuvným koplanárním kováním EKU Frontino, „pracovní“ kuchyňské pomůcky jsou uchycené na závrtných maticích a instalovány na elektricky ovládané desce, která je integrována za horními skříňkami. Kuchyně je doplněná otočnou zásuvkou 2 × 230 V AC, instalovanou na zadní stěně, a také LED osvětlením. V soklové liště kuchyně je instalován autonomní vysavač Sweepovac, který plnohodnotně nahrazuje centrální rozvod. Boční strana je osazena skrytým botníkem, který kromě paralelního kování obsahuje také speciální pásky pro přenos napájení osvětlení polic, u kterých lze dynamicky měnit výšku jejich umístění. Vstup do kostky je řešen posuvnými lámavými dveřmi, uvnitř kostky je umístěn pokoj s kompletním sociálním zařízením, postelí a úložným prostorem.


OVLÁDÁNÍ
Funkce elektricky ovládaných prvků jsou řešeny buď prostřednictvím samostatných ovladačů nebo pomocí SW instalovaného na iPadu, který je uzamčen v iDocku na straně ledovce.


O NÁS
Vše začalo v roce 1923, když Adolf Häfele dostal nápad nabízet svým zákazníkům úplný sortiment nábytkového kování, které by mohl dodávat rychle, pohodlně a spolehlivě. Dnes, o více než 90 let později, je skupina Häfele Group  předním světovým specialistou v oblasti kování, která je připravena podporovat Vaše podnikání neustále aktualizovaným sortimentem výrobků a jedinečnými službami – každý den a téměř kdekoli na světě. CO NABÍZÍME: Jsme zde pro vás od roku 2010 a je v zásadě jedno, zda nábytek vyrábíte, projektujete nebo používáte. Chcete-li, můžete nás kontaktovat prostřednictvím formuláře na našich webových stránkách nebo telefonicky. Poskytneme vám radu, informace, popř. vám sdělíme a poskytneme vše, co nepovažujeme za tajné či zapovězené. Jestliže nemůžete (nebo nechcete) hledat v našich katalozích nebo si nejste jistí tak prostě napište e-mail na info@hafele.cz a my se vám rádi ozveme.
www.hafele.czzpět na seznam