Více než jen vypínače

Autor: ABB

Elektroinstalace jsou víc než jen vypínače a zásuvky. Nabízejí mnoho užitečných „vychytávek“, které učiní bydlení ještě komfortnějším, praktičtějším i bezpečnějším. Bohužel se často řeší, až když je pozdě. A proto je dobré vědět, co všechno můžete od elektroinstalace a elektromontéra chtít.

ABB-free@home® – inteligentní elektroinstalace

ABB-free@home® nabízí rozmanité možnosti v ovládání domovní elektroinstalace. Pomocí prvků systému lze libovolně ovládat osvětlení, žaluzie nebo vytápění objektu. Systém obsahuje mnoho funkcí, které je možné v průběhu používání měnit. Celou instalaci lze ovládat standardními ovládači, termostaty či žaluziovými spínači, které jsou umístěné na stěně místnosti. Letošní novinkou je rozšíření o oblíbené české designové řady. Kromě již stávajících krytů v designu future® linear, solo® a solo® carat je nyní možné vytvořit celou instalaci v řadě Tango®, Element®, Time® a Time® Arbo. Systém lze samozřejmě ovládat i dotykovým displejem se 7˝ obrazovkou, vnitřním dotykovým panelem s úhlopříčkou 4,3˝, „chytrým“ telefonem či tabletem. Na panelu lze zobrazit například informace i z venkovní meteorologické stanice, která se tento rok zařadila do vybavení systému. Na ní lze měřit a sledovat hodnoty rychlosti větru, jasu, venkovní teploty a informaci o dešti.

Možnost propojení se systémy domovních telefonů

Prostřednictvím displeje s dotykovou 7˝ obrazovkou lze systém ABB-free@home® propojit s domovními telefony Welcome Midi. Obrazovka v takovémto případě slouží také jako displej pro zobrazení obrazu z venkovního videotabla. Díky ovládacím tlačítkům pod dotykovou obrazovkou je možné ovládat příjem hovoru, odemknutí zámku dveří nebo branky a další funkce, které domácí telefony umožňují. Jako primární funkce displeje je ovládání inteligentní domácnosti, takže po přijetí hovoru zařízení automaticky přechází do režimu ovládání pomocí předvolených ovládacích ikon systému ABB-free@home®

Nabíječka USB vždy po ruce aneb zásuvka 2v1!

Zásuvky s vestavěnou nabíječku USB, které se 100% hodí do každé domácnosti. Telefon, tablet, foťák – nabíječka je stále po ruce. A navíc lze najednou využít jak standardní „kolíkovou“, tak USB nabíjecí zásuvku. Již žádné různé nabíječky a adaptéry. Velmi jednoduše lze běžné zásuvky vyměnit za nové s USB. Požádejte elektrikáře.

Doporučení na závěr

Je nutné, aby zásahy do elektroinstalace prováděl vždy pouze elektrikář. Ideálním místem pro výběr a nákup jsou velkoobchody s elektroinstalačním materiálem, kde si jistě z nabídky ABB vyberete. Při projektování elektroinstalace je důležité hodně se ptát projektanta. Jestliže se poradíte např. s ABB elektromontérem, budete překvapeni, jaké možnosti vám moderní elektroinstalace skýtá.

Více informací na

www.svetvypinacu.cz  

www117.abb.com

 

 

 

 zpět na seznam