Vinyl není nuda

Autor: Tomáš Pospíšil

Používání podlahových krytin z vinylu není dnes žádná novinka, tento materiál si vydobyl díky svým vlastnostem velkou oblibu a zájem ze strany uživatelů. Je mimořádně odolný a stálobarevný, vhodný na podlahové topení a nabízí nespočet variant dekorů. Lze jej použít nejen do části kuchyně propojené s obývacím pokojem, vstupní haly nebo ložnice. Možné je použít jej i do koupelen, a to nejen na podlahu, ale také jako obklad kolem vany. Vhodný je do chodeb, koridorů, do takřka jakýchkoliv veřejných prostor, jako jsou restaurace, kavárny, hotely či prodejny.

Jednotlivé dekory lze navíc různě kombinovat, což není tak časté. Vytvářet lze přechody – jak kontrastní, a tím získat optické zóny, nebo přechody plynulé, kde se vzory postupně prolínají a navazují na sebe. Další možností jsou tzv.laying patterns – různé pravidelné vzory (parkety do rybí kosti, zkosené parkety, mozaiky, kazety apod.), které dodají interiéru na charakteru. Zde je možné kombinovat dekory z nabídky celé palety, a získat tak zcela originální vyznění interiéru. Za zmínku stojí i vložení „motivů“ do plochy podlahy, například motiv růžice, hodin, lilie, kompasu a podobně. Tento velmi dominantní prvek si zaslouží prostor v centru místnosti, kolem jídelního stolu či jako milé uvítání ve vstupní části domu. Kdo si nevybere ze standardní kolekce dekorů, může si nechat vytvořit motiv podle individuálního zadání. Zde se nejčastěji používají loga – například ve vstupní části hotelu nebo prodejny nebo jiných veřejných místech.

Nemusí však jít jen o komerční prostory, individualita a originalita jsou žádány i v soukromých prostorech. Nikdo přece nechce mít doma totéž, co má jeho soused. Tyto speciality jsou výzvou pro architekty a designéry, kteří mají za úkol navrhnout to pravé řešení.

www.luxusni-bydleni.eu

www.anvitrade.cz

 zpět na seznam