Víte, co je to například „rádio do zdi“?

Autor: -

Že vám „rádio do zdi“ nic neříká? Elektroinstalace jsou víc než jen vypínače a zásuvky. Nabízejí mnoho užitečných „vychytávek“, které učiní bydlení ještě komfortnějším, praktičtějším i bezpečnějším. Bohužel se o nich dozvídáme většinou tehdy, když už máme postaveno nebo zrekonstruováno. A proto je dobré vědět, co všechno můžete od své elektroinstalace a elektromontéra chtít.

NABÍJEČKA USB VŽDY PO RUCE ANEB ZÁSUVKA 2V1!
Zásuvky s vestavěnou nabíječkou USB, které se 100% hodí do každé domácnosti. Telefon, tablet, foťák..., nabíječka je stále po ruce. A navíc lze najednou využít jak standardní „kolíkovou“, tak USB nabíjecí zásuvku. Již žádné různé nabíječky a adaptéry. Velmi jednoduše lze standardní zásuvky vyměnit za nové s USB. Požádejte elektrikáře.

„RÁDIO DO ZDI“
Design shodný s vypínačem, ale vypínač to není? Je to malé, praktické, designově vyladěné řešení ozvučení místností, které ušetří spoustu místa. Hned v několika designových řadách vypínačů a zásuvek lze v rámci elektroinstalace realizovat vestavné FM digitální nebo internetové rádio, tzv. rádio do zdi, a reproduktor. Zabudovat je zvládne každý elektrikář. Řešení ozvučení místností jak pro novostavby, tak i rekonstrukce. Stačí využít přívod 230 V a napřímo rádio instalovat. Samostatně nebo do vícenásobného rámečku s vypínačem nebo zásuvkami. „Rádio do zdi“, na rozdíl od přenosných rádií, nezabírá žádné místo.


POTŘEBUJETE VYPÍNAČ V MÍSTĚ, KAM NEVEDOU NEBO KAM NENÍ MOŽNÉ VÉST KABELY?
Žádný problém. Bezdrátové vypínače s radiofrekvenčním ovládáním (RF) opravdu nalepíte tam, kam potřebujete: na pelest dětské postýlky, na prosklenou plochu či dlaždičky apod. Spínání funguje Víte, co je to například „rádio dozdi“?Bezdrátové vypínače s RF nalepíte, kam potřebujete, designová řada Time®. spolehlivě a naprosto bezpečně. Žádné sekání a dodatečné natahování kabelu. K ovládání osvětlení (spínání i stmívání) i žaluzií a rolet můžete využít i malé ruční dálkové ovladače.

JE Z ČEHO VYBÍRAT
Svět vypínačů ABB nabízí více než patnáct designových řad a 100 barevných a materiálových kombinací. Uvedené vychytávky lze realizovat téměř ve všech designových řadách.

DOPORUČENÍ NA ZÁVĚR

Je nutné, aby zásahy do elektroinstalace prováděl vždy pouze elektrikář. Ideálním místem pro výběr a nákup jsou velkoobchody s elektroinstalačním materiálem, kde si jistě z nabídky ABB vyberete. Při projektování elektroinstalace je důležité hodně se ptát projektanta. Jestliže se poradíte např. s elektromontérem ABB, budete překvapeni, jaké možnosti moderní elektroinstalace skýtá.

www.svetvypinacu.cz
www117.abb.comzpět na seznam