S rodinnou tradicí od roku 1897

Společnost JELÍNEK výroba nábytku je známá hlavně svým nábytkem do ložnic, jak tradičním, tak moderním. Věděli jste však, že u nás vyrábí i ortopedické lamelové matrace? Spí na nich více než 180 000 lidí a to už stojí za zmínku. Protože česká výroba nás těší a baví, zeptali jsme na více detailů rovnou ve výrobě, přímo ředitele pana Ing. Tomáše Jelínka.

JAK JSTE SE VLASTNĚ DOSTALI K VÝROBĚ MATRACÍ?
Po navrácení zestátněného majetku jsme v roce 1993 rozšířili původní prvorepublikové zaměření výroby nábytku z masivního dřeva o oblast výroby ortopedických lamelových matrací. Chtěli jsme nabídnout kompletní sortiment do ložnic našich zákazníků a ručit si za kvalitu. Zároveň jsme chtěli nabídnout řešení pro zdravý spánek.


JSOU TEDY VAŠE MATRACE V NĚČEM VÝJIMEČNÉ?
Právě že jsou! Dokážeme vyrobit matraci na míru každému člověku. Podle svých potřeb a požadavků si zákazník vybere váhovou kategorii, matracovou pěnu i potah, který mu bude vyhovovat. Nejde tedy o pouhou klasickou výrobu podle katalogu, ale o individuální přístup. Ortopedický lamelový rošt uvnitř matrace je na míru upravený podle hmotnosti člověka, a tak dokonale zkopíruje a citlivě podepře a uvolní celý hybný aparát, čímž přispívá k řešení bolesti zad. Za dlouhou dobu výroby víme, že individuální přístup je důležitý a že dokážeme uspokojit i toho nejnáročnějšího zákazníka.

MATRACE JSOU ZDRAVOTNÍ – ORTOPEDICKÉ. ČASTO SE VŠAK SETKÁVÁME SE ZÁKAZNÍKY S ALERGIEMI A ASTMATEM. MÁTE NĚCO I PRO NĚ?
Samozřejmostí jsou snímatelné potahy matrací, které jsou jednoduše pratelné. Důležitým faktorem je také výběr kvalitních pěn s vysokou prodyšností. Celkem lze vybrat ze 6 druhů. Výhodou je, že díky své konstrukci má matrace uvnitř velké množství vzduchu, správně „dýchá“, a nevytváří tak vlhké prostředí pro bakterie a plísně. A použití zdravotně nezávadných, certifikovaných materiálů je pro nás absolutní základ.


ČASTO ZÁKAZNÍK ŘEŠÍ, KTERÁ MATRACE JE PRÁVĚ PRO NĚJ TA VYHOVUJÍCÍ. MÁ MOŽNOST SI NĚKDE MATRACI VYZKOUŠET?
Vyzkoušet matraci před nákupem je téměř nutnost. Zákazník to může udělat při návštěvě našich podnikových prodejen či certifikovaných prodejců, kde nalezne matracová studia JELÍNEK, ve kterých mu odborně poradíme a kde si může vyzkoušet velké množství matrací v různých tvrdostech a různých vlastností – celkem 48 variant!  


I MISTR TESAŘ SE NĚKDY UTNE. CO SE STANE, KDYŽ SI KLIENT VYBERE NEVYHOVUJÍCÍ TYP MATRACE – JE PŘÍLIŠ TVRDÁ NEBO NAOPAK? MÁTE PRO NĚJ ŘEŠENÍ?
Občas se nám to stane, a tak jsme jako servis pro zákazníky zavedli možnost výměny PUR podélných pružících nosníků (určujících tvrdost matrace) zdarma do jednoho roku od nákupu. I po uplynutí této doby je možné kdykoliv jednotlivé komponenty matrace dokoupit a vyměnit.

CO TO PŘESNĚ JE PUR PODÉLNÍK?
Jádro každé matrace tvoří pružný lamelový rošt, jenž je zabudovaný uvnitř matrace. Ten je tvořen bukovými lamelami a třemi podélnými nosníky z PUR pěny. Ty určují tvrdost a váhovou kategorii matrace. Velkou výhodou je, že tyto části jsou snadno vyměnitelné, a je tedy možné změnit tvrdost matrace a váhovou kategorii kdykoliv během jejího používání.


UVÁDÍTE CELOŽIVOTNÍ ZÁRUKU NA DŘEVĚNÉ LAMELY. JAKÁ JE ŽIVOTNOST CELÉ MATRACE, PO JAKÉ DOBĚ JE VHODNÉ MATRACI VYMĚNIT ZA NOVOU?
Při každodenním užívání se může i ten nejkvalitnější pěnový materiál unavit. To víme každý. U našich matrací ale nemusíte měnit celou matraci, stačí vyměnit pouze opotřebované části matrace. Běžně naši zákazníci vyměňují jednotlivé komponenty matrace po osmi až dvanácti letech. Nejčastěji se unaví pružící PUR podélníky. Jejich výměna je však velmi snadná, a tak lze matraci po jejich výměně používat ještě řadu let. Zákazníci také často dokupují potah na matraci. U matrací od společnosti JELÍÍNEK je možné díky tomuto promyšlenému systému obnovovat jejich životnost, nemusí kupovat nové matrace, a mohou tak šetřit nejen svou peněženku, ale i životní prostředí. 

www.jelinek.euzpět na rozhovory