Angažujte se v městském pěstování!

Autor: Plastia

Vědci a urbanisté se v poslední době shodli, že je ve městech potřeba podporovat takové prostředí, které umožní větší biodiverzitu a pomůže nejrůznějším živočišným druhům přežívat a množit se. V celé Evropě jsou vypracovávány nové plány městského rozvoje, které počítají s komunitními zahradami, parky a jinými zelenými projekty. Nelze však jen čekat, že to udělá někdo za nás.


ZALOŽTE SI VLASTNÍ MĚSTSKÝ ZELENÝ PROJEKT!
Nemusíte čekat, až se takové plány začnou realizovat v Praze, Brně či Ostravě, každý nyní může začít uskutečňovat svůj vlastní projekt. Lze například zařídit balkon jako okrasnou či zeleninovou zahradu, která se stane útočištěm živočišných druhů ohrožených v zastavěných městských oblastech. Nebo to může být zahrada, která poskytne celoročně potravu motýlům či ptákům. Jestliže na své městské zahradě budete pěstovat ovoce nebo zeleninu, přinese vám kromě radosti z pěstování také dobrý pocit, že pomáháte přírodě ve městě.


URBALIVE
Plastia v letošním roce uvedla na trh novou produktovou řadu s názvem Urbalive. Tyto produkty přispívají k zelenému a trvale
udržitelnému životu ve městech.
Do této produktové řady patří květináč Berberis, který je ideálním řešením pro pěstování rostlin na městských balkonech a terasách. Má propracovaný vlastní zavlažovací systém a praktické vyjímatelné vnitřní nádoby.
Květináče jsou vybaveny úchytkami, takže je snadné je vytáhnout ven a osázet, nebo je dokonce navzájem vyměňovat v průběhu sezony. Celý květináč můžete bez obtíží přesunout, má vestavěná kolečka. Berberis je k dispozici ve třech verzích – Uno s jednou nádobou, Duo se dvěma nádobami a Trio se třemi.
Do řady Urbalive také patří interiérový kompostér, a krmítka pro ptáky Domek a Finch.
Pusťte se s Urbalive do městského pěstování, balkony a verandy se stanou živými, barevnými a vy budete o krok blíže k přírodě.

www.plastia.cz
www.urbalive.czzpět na seznam