Kousek přírody v interiéru

Autor: AkrylDek

Inspirace přírodou není jen trend, ale stálice při navrhování interiérů. Přírodu lze do interiéru „přenést“ mnoha způsoby - tradičními přírodními materiály, dekory a ornamenty inspirovanými přírodo nebo i zcela netradičními materiály. Právě mezi takové patří výjimečný materiál Dekorakryl, který dokáže výrazně pozměnit jakýkoli interiér. Jde o ekologicky čistý deskový materiál, který nabízí pestrý výběr dekorů se zalitými nebo zalisovanými přírodninami (tráva, listy, květy, bambus, říční kámen a mnoho dalších).


Co je to přesně Dekorakryl?
Tento materiál je vyroben z Polymethylmethakrylátu (PMMA), běžně známého jako plexisklo nebo akrylátové sklo se zalitými nebo zalisovanými přírodninami. V plexiskle jsou zalité skutečné bambusové stonky, říční kameny nebo další přírodniny. Přesto se dá s deskami pracovat, tedy libovolně je formátovat. Lze je formátovat na míru, srážet hrany, frézovat rohy, leštit hrany či celé plochy nebo vrtat otvory. Vše se přizpůsobuje individuálním potřebám klientů.


KAM S NÍM?
Interiérový designéři, architekti i výrobci nábytku tento materiál vítají. Velmi často se používá v komerčních i soukromých interiérech na velké plochy i na různé detaily. Použitím Dekoakrylu lzevytvořit malý kousek ráje v ordinacích, čekárnách, salónech, restauracích, kancelářích či domácnostech. Tento materiál se díky široké škále přírodnin v různých barvách přizpůsobí jakémukoli interiéru. Jde o výbornou alternativou skla, potištěného skla a jiných běžně používaných materiálů.
Z realizací můžeme mezi nejčastější zařadit:
- Výplně vestavěných skříní, sprchových koutů, zábradlí schodiště
- Obklad zadní stěny kuchyňské linky nebo výplň dvířek v nábytku
- Výplně interiérových dveří, posuvných stěn nebo příček
- Obklad barů, recepcí a pultů
- Obklad stěn nebo stropů
- Interiérové osvětlení
- Umyvadla, stolní desky
(Stone Collection)


VÝHODY A NEVÝHODY DEKORAKRYLU
Výhody:
- Výborná propustnost světla
- Tepelná odolnost
- Dlouhá životnost
- Nízká hmotnost
- Snadná údržba
Nevýhoda:
Tepelná stálost Dekorakrylu je certifikována do 80°C, tudíž jej nelze použít v exteriéru, v sauně nebo v bezprostřední blízkosti otevřeného ohně (kamna, krby, plynová varná deska v kuchyni).

ČIŠTĚNÍ A ÚDRŽBA
K čištění se používají běžné čisticí prostředky kromě „sava“ a acetonu. Čistit můžete hadříkem nebo houbičkou s hladkým povrchem. V případě poškrábání lesklého povrchu lze šrámy rozleštit pastou na karoserie pro vysoký lesk. Pokud dojde k poškrábání perličky lze šrámy zatavit plamenem a rozleštit.


DRUHY KOLEKCÍ
DeLuxe Collection (PETG) a DeLuxe Collection (PS) jsou druhy materiálů vyrobené metodou lisování několika vrstev plastu. Objemového efektu rostlin se dosahuje dvojí vrstvou výplně. Materiál je lehčí než sklo, nerozbitný a voděodolný. Výplně těchto kolekcí jsou bambus, tráva, květy, listy, větve, řasy.


Standardní formát:
2440 mm * 1220 mm
Tloušťka materiálu: 4, 6, 8, 10 mm
Povrchová úprava: perlička/perlička
Classic Collection (PMMA) je univerzální náhrada skla nebo Grafoskla v interiérech s výbornou propustností světla umocněná nádherným efektem přírodních náplní různých typů rostlin. Tato kolekce se vyrábí pomocí metody odléváním. Můžete si vybrat z výplní - bambus, tráva, květy, listy, větve, ginkgo biloba, obilí, rýžová stébla, kávová zrna. Tato kolekce je voděodolná, lehčí než sklo, ale používá se pouze pro rovné plochy a výplně.


Standardní formát:
2440 mm * 1220 mm
Atyp formát: 3000 mm * 1220 mm
Tloušťka materiálu: 10, 12 mm
Povrchová úprava: perlička/lesk
Light Collection (PMMA) povrchově imituje nefrit, mramor, onyx, granit. Vyniká dobrou propustností světla a nádhernou barevnou strukturou, proto se hojně využívá jako obklad stěn, stropů, barů, recepcí a pultů nebo pro výrobu interiérového osvětlení – lampy, světla, podhledy. Zvýrazněného efektu dosáhnete podsvícením.


Standardní formát:
2440 mm * 1220 mm
Atyp formát: 3000 mm * 1220 mm
Tloušťka materiálu: 6, 8, 10, 12 mm
Povrchová úprava: lesk nebo perlička
Stone Collection (PMMA) vytváří imitaci mořských a říčních útesů ve vašem interiéru, pomocí výplně říčním kamenem. Odolnost Dekorakrylu dovoluje jeho využití pro výrobu stolní desky, barového pultu, designového umyvadla nebo dekoraci zrcadla. Ve spojení s podsvícením je vhodný pro úpravu stěn jako zdroj světla v interiéru.
Tloušťka materiálu: 18, 20, 30 mm
Povrchová úprava: lesk nebo perlička

Na český trh dováží tento materiál společnost AkrylDek s. r. o.
Více informací najdete na:
www.akryldek.comzpět na seznam