Nadlimitní možnosti stěnových obkladů

Autor: Bertil Carlström a Tomáš Pospí

Hledáte materiál, kterým lze obložit téměř vše? Pak vítejte v Altro Whiterock!

Tyto obklady mají hned několik funkcí. Jsou nejen estetickou záležitostí, ale také funkční –splňují totiž hygienická a antibakteriální hlediska bez jakýchkoliv kompromisů. Barevná škála je velmi široká. Ten, kdo si nevybere, může zkusit například potisk – ať již s plošnou grafikou, texturou, či fotografií.Bez nadsázky lze konstatovat, že obložit lze stěny v jakémkoliv prostředí a provozu. Protože obklad je schválen systémem HACCP, je možná instalace v komerční sféře typu potravinářský průmysl, jídelny, školství, zpracovatelský průmysl, veškeré výrobny jídla, nápojů, kombináty či autoservisy. Své uplatnění najde i ve zdravotnictví, kosmetickém průmyslu, wellness centrech, u bazénů, lázní, atd. Použití v hotelech – v recepci, ve výtahu i baru, není problémem. Nemusí jít nutně o velké plochy na všechny stěny, některé prostory stačí obložit v pásech či jiných kompozicích. V soukromých interiérech nachází Altro Whiterock také uplatnění. Ideální jsou z něj obklady za kuchyňské linky, na toalety či do koupelen. 

SPOJENÍ BEZE SPÁR
Velkou předností tohoto materiálu je údržba. Oproti keramickým obkladům, které mají spáry, v nichž se usazují nečistoty a množí bakterie, je jeho údržba velmi snadná. Obklady jsou 100% nepropustné, hladké a odolné povrchy desek Whiterock zůstávají dlouhodobě hygienické, bez možnosti výskytu bakterií ve spárách. Integritu systému zajišťuje vlastní postup účinně utěsněných spojů bez mezer nebo ostrých hran kolem detailů na stěnách i na podlaze. Jde tedy o bezespárový systém! Obklady stěn jsou celoplošně lepeny včetně plně uzavřeného řešení kolem potrubí, ventilačních výstupů, vypínačů, zásuvek a účinně utěsněných hran, opěr a spojovacích i napojovacích lišt. Systém je konstruovaný z PVC materiálu té nejvyšší kvality s pevnou molekulární strukturou. Nevylučuje žádné škodlivé látky a žádné také nepohlcuje. Další velkou výhodou je odolnost. Tento materiál nepraská jako keramika, nelze do něj udělat vryp tak snadno jako do dřeva a jeho provozní teplota je až +60 °C. Navíc jsou obklady UV stabilní, nedegradují časem a jsou ohnivzdorné. Tvarování je velmi jednoduché – lze vytvořit vnitřní a vnější oblé rohy. Ohýbá se za tepla na speciální ohýbačce. 

RECYKLACE
Další pozitivum je, že se jedná se o plně recyklovatelný produkt, který v sobě obsahuje už při výrobě zhruba dvacet recyklátů. Produkt je bezftalátový, neobsahuje žádné těkavé látky a je zařazen do kategorie BRE A+, tedy splňuje standardy na použití ve všech budovách v rámci udržitelných stavebních materiálů pro životní prostředí.


KOMBINACE S PODLAHOVINOU
Kombinace protiskluzové podlahoviny Altro s těmito obklady tvoří ucelený, kompletně propracovaný systém od jednoho výrobce. Prostředí je zcela uzavřené od podlahy až ke stropu. Uvedený systém je vodotěsný, a tak se snižuje náklady na přípravu stěn – nemusí se tolik izolovat.Za zmínku stojí i fakt, že Altro Whiterock  spoří finance na každoročních opravách, údržbě a čištění. Navíc: na obklady Altro je poskytována záruka dvacet let na neměnné vlastnosti materiálu. 

 

www.anvitrade.cz
e-mail: projekty@anvitrade.cz
tel.: +420 271 096 628zpět na seznam