Příběhy realizací z televizního pořadu 2016

Autor: Ing. arch. Kamila Douděrová

Televizní pořad stanice Prima „Jak se staví sen“ zná asi každý z oboru interiérů. Názorů je na něj mnoho, ať kladných, či záporných, ale jedno mu určitě upřít nelze: popularizuje obor navrhování interiérů a široká veřejnost vidí, co je možné vytvořit ve spolupráci s interiérovým specialistou.
Ing. arch. Kamila Douděrová působí v tomto pořadu již sedmým rokem. Její první díl s instalací a dekorováním pergoly jí vehnal až slzy do očí a myslela si, že jde o její výstup poslední. Vše však dopadlo jinak a Kamila s menšími přestávkami pokračuje dál a patří mezi nejoblíbenější designérky tohoto pořadu. Za sebou má mnoho realizací, my jsme vybrali tři různé kuchyně a vy můžete posoudit výsledek.

Ing. arch. Kamila Douděrová
Kamila je absolventkou Fakulty architektury na pražském ČVUT, zkušenosti získala také během stáže ve Francii na École d´architecture de Nantes. Ve svých návrzích se snaží spojit funkčnost, nápadité barvy, a hlavně naslouchá požadavkům klientů. Miluje kubismus, obdivuje gotiku. Od roku 2010 má vlastní architektonické studio KamiDesign.

PANELÁKOVÁ KUCHYNĚ
Propojení chodby a kuchyně v panelákovém bytě přineslo jinou dispozici. Linka je v nové podobě do tvaru „L“ a její část je v podstatě vestavná. Velkým plus je větší pracovní plocha a dostatek úložných prostor.

REKONSTRUKCE DOMU Z POČÁTKU 20. STOLETÍ KOLONIE DĚLNICKÝCH DOMKŮ
V této realizaci šlo o zachování genia loci celé stavby, dům je totiž součástí dělnické železniční kolonie od architekta Camilla Sitteho. Současní obyvatelé se nejdříve pustili do rekonstrukce sami (např. SDK podhledy), což se stavbou příliš nekorespondovalo, a bylo třeba jít jinou cestou.

REKONSTRUKCE STARÉHO CHLÉVA
Mladý pár si přál bydlet ve starém statku, respektive chlévě, a úkol byl tedy zcela jasný. Pán byl navíc vinař, a tak určitě solitéry jako například sud nesměly v interiéru chybět. Po odkrytí klenby bylo zřejmé, že patina zde bude hrát významnou roli.

 

 zpět na seznam