Dostupné novinky

Na veletrzích, hlavně těch odborných, jde často o prezentaci prototypů. Ty se mnohdy dostanou do standardní nabídky třeba až za rok, a někdy vůbec ne. Pozorovat vývoj a směr je velmi zajímavé, v běžné praxi však designéra a výrobce nejvíce zajímá to, co je možné do realizace použít.

Mezi materiály, které splňují obě kritéria, jsme zařadili:

Zádové panely RAUVISIO Crystal

Tento materiál spojuje kvalitní vzhled skla s pozitivními vlastnostmi polymerního materiálu. S tímto výrobkem se nabízí maximální flexibilita pro výrobu čelních ploch, výklenků, ale i pro řešení bočních stěn v imitaci skla. Je určen pro vertikální použití v interiéru.

RAUVISIO Crystal SLIM

Má tloušťku 4 mm a skládá se z koextrudovaného sklolaminátu a protitahů. Sklolaminát se skládá z těchto vrstev: transparentní vrstva 1,6 mm + kolorovaná vrstva určující barvu 0,4 mm, protitah má tloušťku 2 mm. Tento typ nepotřebuje nosnou desku, tj. transparentní a kolorovaná vrstva dávají dohromady konečnou tloušťku 4 mm. Polymerní skleněný materiál je k dostání ve vysoce lesklém i matném provedení.

RAUVISIO Crystal COMPOSITE

je jiný typ, skládá se ze sklolaminátu 2 mm (1,6 mm průhledná vrstva PMMA; 0,4 mm vrstva polymeru určující barvu), pak následuje MDF deska 15 mm a nakonec barevně sladěný protitah 2 mm.

Oba typy jsou k dostání v osmi barevných provedeních.

Druhým tipem z vybraných novinek je XTREME MATT.

Mezi důležité vlastnosti tohoto materiálu patří enormní barevná transparentnost a hloubka. Sametově jemný na dotyk – a přitom zatížitelný, odolný a jednoduchý na údržbu. Povrch je odolný, tvrzený elektronickým paprskem. Také je odolný proti otiskům prstů a mastným skvrnám. Vhodný je jak pro horizontální, tak i pro vertikální použití. Předností je snadné odstranění běžných každodenních nečistot. Samozřejmostí je odolnost proti běžným čisticím prostředkům používaným v domácnosti, chemikáliím, rozpouštědlům a dezinfekčním prostředkům.

Typickými oblastmi použití jsou obklady stěn a dveří při realizaci interiérů, výroba nábytku a veřejné prostory, např. restaurace, lékařské ordinace, mateřské školy.

Kromě laminátů lze strukturu XM dodat také jako DTL (desku potaženou laminátem) nebo jako pracovní desku.

Veškeré tyto materiály standardně dodává Démos trade, a. s. www.demos-trade.comzpět na veletrhy