Hlavně prakticky

Velkým trendem je elektronizace nábytku. Je to však jediný pohled do budoucna? Nestačí někdy dobrý nápad a chytré řešení? Za nás určitě ano a o tom nás přesvědčil nový koncept – úžasná novinka společnosti Blum, kterou jsme si detailně prohlédli na veletrhu Interzum.

Jedná se o vysouvací sokl, který poskytuje mnohem lepší přístup do horních částí horních skříněk, nejčastěji kuchyňských. Je to velmi důmyslné řešení, které umožňuje využít každou část úložného prostoru mnohem efektivněji. Není to jen nějaký výstřelek, tento systém je reakcí na požadavky řady zákazníků i na neustále se zmenšující a zdražující plochy bytů v přelidněných městech ve světě i u nás.

Tento speciální sokl má dvě výhody. Jedna je zcela jasná – vytvoření stupínku a tím mnohem lepší dosah a využití horních skříněk. Druhá není na první pohled tak patrná, jedná se o vytvoření dalšího skladovacího místa v soklu. Získá se tak dobře využitelný prostor dole i nahoře. Samozřejmostí je možnost instalace systému Servo-Drive nebo Tip-On Blumotion.

Jak to funguje?

Při vysunutí soklu současně vyjíždí i nášlapná deska, která vlastně slouží jako schůdek. Aby byla stabilní, současně s ní se vysouvají i nožičky, které se následně samy postaví na podlahu a tím zajišťují dostatečnou nosnost a stabilitu. V horní části stačí desku vycvaknout, zasunout do korpusu zpět a hned máte přístup do spodního výsuvu, resp. do úložného prostoru soklu. Kuchyňskou linku nebo skříň tak využijete na ukládání opravdu maximálně a navíc zabráníte řadě úrazů při lezení do horních skříněk na jiném, často nestabilním nábytku.

Doporučujeme a těšíme se, až bude řešení ve standardní nabídce!

www.blum.czzpět na veletrhy