Inovace pro interiéry

Prohlídka expozice společnosti REHAU nám zabrala delší dobu. Na ploše 550 metrů čtverečních jsme našli opravdu řadu zajímavých novinek, které můžeme zařadit do kategorie inovací.

Nejvíce nás uchvátil povrchový materiál RAUVISIO crystal mirror neboli zrcadlo vyrobené z inovativního polymeru. Za tento materiál získala společnost také cenu Interzum Award, high quality product, což definitivně potvrdilo unikátnost tohoto výrobku. Přednosti zrcadla RAUVISIO oproti klasickému zrcadlu jsou hlavně v možnostech zpracování různými způsoby. Materiál lze řezat na míru do jakéhokoli tvaru pomocí běžného dřevoobráběcího nástroje, což je u běžného zrcadla zcela nemožné. Navíc je ohebný, lehčí (hmotnost je o 50 % menší) a také odolnější než pravé zrcadlo (10× odolnější proti rozbití). Lze do něj frézovat a vytvářet různé dekorativní prvky, které lze dokonce i podsvítit diodami LED.

Tento materiál však není dostupný jen se zrcadlovým povrchem. Sklolaminát RAUVISIO crystal nahrazuje sklo v mnoha různých oblastech použití. Jeho výhodami jsou vysoká odolnost proti poškrábání a lámání, malá hmotnost a široké možnosti zpracování. V expozici byly k vidění různé aplikace, například na interiérových dveřích, kde byl na bílém lesklém povrchu vyfrézovaný zajímavý dekor. To na žádném jiném materiálu nedokážete. Povrch je popisovatelný, snadno omyvatelný a v posledním roce kolekci obohatil typ s magnetickým povrchem. Tyto vlastnosti nabízejí ještě širší uplatnění materiálu v interiéru.

U povrchů to však nekončí. Ve stánku jsme si prohlíželi i nový typ kuchyňských skleněných roletek se speciálním bezpečnostním sklem nebo akustických nábytkových roletek, které jsou převážně určené do kancelářských prostor. Zaujaly nás i textilní roletky – když jsou vytažené, textil je napnutý a vůbec není poznat, že se jedná o roletové zavírání skříněk. Navíc je na výběr velká škála barev.

Bylo toho ještě mnohem více, od nových dekorů nábytkových hran, které ještě nejsou uvedeny do standardní kolekce, až po úžasnou lištu ke kuchyňským deskám. Ta je decentní a minimalistická, oproti některým nevzhledným typům.

www.rehau.czzpět na veletrhy