Krása dřeva

Na veletrhu Interzum jsme si nenechali ujít expozici společnosti TABU S.p.a., která představuje světovou jedničku ve výrobě přírodních průmyslově barvených dýh. TABU celosvětově nabízí širokou škálu přírodních dýh z různých druhů dřeva, barvené dýhy v obrovské škále barev, vícevrstvé dřevo a dřevěné podlahy.

Společnost byla založena již roku 1927 v Cantu v Itálii a můžeme o ní hovořit jako o světovém lídrovi v barvení dřeva. Díky svým zkušenostem, rozvinutým prostřednictvím tří generací, zavedla v průběhu let sofistikované a vyspělé technologie, aby poskytla nejlepší reakci na potřeby trhu. Ve své dlouhé historii doplnila společnost své hluboké znalosti o dřevě vědeckými výzkumy, aby vyvinuly novější postupy, které byly vždy přizpůsobitelné jakémukoli druhu dřeva.

Proč dřevo barvit?

Barvení dřeva zajišťuje homogenitu estetických vlastností dýh, zajišťuje konzistenci barvy a odstraňuje rozdíly mezi světlými a tmavými žílami. Výhody pro výrobce nábytku jsou obrovské, protože použití předem zbarvených dýh eliminuje potřebu přizpůsobení různých barevných odstínů a následné obtíže vyplývající z povrchového retušování. Barvení zvýrazní žíly dřeva a jiné přírodní třírozměrné prvky, které může dýha vykazovat hluboko ve svých vláknech. Dalším stejně podstatným důvodem je netradiční odstín a tón, které umožňují pracovat s tímto materiálem ve zcela jiné poloze, kombinovat jej, ladit, vytvářet netradiční kontrasty. Hra s barvou a dřevem je kreativní a neomezená a dovoluje profesionálům v oboru interiérů pustit uzdu fantazii.

Společnost TABU má pozici lídra na mezinárodním trhu již řadu let a pro designéry a architekty je jasnou volbou, protože kromě obrovské nabídky a barevné škály jde o důvěryhodného partnera. Neustálé zlepšování výrobních linek zvyšuje již nyní tak vysoké standardy kvality a kromě toho se společnost zaměřuje na ekologii a čisté životní prostředí.

Dnes je důležité nepoškodit životní prostředí a chránit jeho vlastnosti, jeho specifika a zdroje nezbytné pro život. Ekologická certifikace stavebních výrobků je nejúčinnějším nástrojem podpory producentů, architektů a konečných uživatelů při respektování životního prostředí. V tomto smyslu Tabu používá deklaraci FSC k zajištění původu dřeva z lesů využívaných podle udržitelných zásad. Tabu také vytvořila značku Ecozero, která zaručuje, že její produkty neobsahují formaldehyd.

Základní nabídka TABU obsahuje 350 barevných možností z více než dvaceti druhů dřevěných dýh, jako je americký ořech, jasan, buk, bříza, třešeň, jilm, eukalyptus, evropský ořech, javor, modřín, dub, borovice, mahagon, Aniegre, Bolivar, Carbalho, Lati, Madrona, Tay či Zebrano. Vybere si opravdu každý! Dýhy značky Tabu dodává do ČR VEŠO-LAMINART s. r. o.

www.veso-laminart.cz

 

 zpět na veletrhy