Nové dekory i technologie

Při prohlídce haly s materiály nebylo možné vynechat expozici značky Pfleiderer, jež dominovala hned u vstupu do haly číslo 6. První, co nás zaujalo, byla řada nových dekorů. Ta se nese na vlnách kovu, kamene a textilu. Reprodukce břidlice a žuly je opravdu autentická. Díky jemným přechodům a tenkým trhlinám, mírně hrubým rýhám a hedvábně lesklým řezům má struktura opravdový břidlicový vzhled. Jemné výškové rozdíly, slabé trhliny a polomatný povrch jsou také charakteristické rysy Solid Granitu. Robustní, ostrá, ale jednotná struktura kamene ukazuje přesné detaily. Nechyběla ani textura mramoru, jež je v současné době velmi trendová. Kromě různých dekorů kamene byly představeny i dekory s motivem textilu, a to v několika podobách. Za zmínku stojí i řada módních dekorů ve stylu vintage, imitace betonu je samozřejmostí.

Mezi další zajímavé novinky patří zcela nová technologie lakovaných povrchů HotCoating technology. Pomocí tohoto inovativního postupu se na materiály na bázi dřeva aplikuje vysoce kvalitní vícevrstvý akrylový lak vytvrzený UV zářením. Nové lakované povrchy budou určeny především pro kuchyňská dvířka a jiné čelní plochy nábytku, pro posuvné dveře a další vybavení interiéru. Výhodou této technologie je vysoce odolný povrch, eliminace trhlin při řezání, frézování a vrtání a velká škála dekorů, vysoce lesklé a super matné lakování. Linka bude spuštěna do provozu v prvním čtvrtletí roku 2018 a s délkou 165 metrů bude největší na světě od společnosti HotCoating.

Novinkou Duropalu, který také patří pod Pfleiderer, jsou lamináty a kompaktní desky vhodné do exteriéru, což nabízí další možnosti využití. Takže volba na zahradní nábytek a další solitéry je jasná!

Potřebujete vidět „naživo“ kombinaci dekoru a struktury? Využijte vzorkový servis a napište o ukázku materiálu! samples@pfleiderer.com

technická podpora: František Beneš, tel. 777 127 227, e-mail: frantisek.benes@pfleiderer.com, www.pfleiderer.comzpět na veletrhy