Podlahoviny na BAU Technický pokrok a inovace

Značka Amtico představila na tomto veletrhu akustické vinylové dílce „Acoustic“. Jako jediný výrobce nabízí akustické vinyly ve dvou tloušťkách nášlapné vrstvy (Spacia – 0,55 mm a Signature 1,0 mm)a v kompletním sortimentu všech kolekcí a dekorů těchto dvou řad. Tzn. u řady Spacia se jedná o 96 dekorů a u Signature je to 163 dekorů. Vše s motivem dřeva, kamene i abstraktních vzorů. Tento typ je vhodný pro privátní prostory, kanceláře, hotely, prostě všude tam, kde je požadavek na redukci hluku stropem. Typické instalace jsou například rekonstrukce starých a starších budov, paneláků, kde je od sousedů vše slyšet několik pater dolů a nahoru vlivem betonových dostatečně nezaizolovaných stropů - podlah. Hodí se však i do novostaveb, například do rodinných patrových domů, kde je v horní části umístěn dětský pokoj atd.
Velkou výhodou je tedy kombinovatelnost „klasického“ vinylu a typu „Acoustic“ napříč všemi dekory.Mezi další novinky patří Amtico PVC free „vinyly“ čili dílce bez obsahu PVC s názvem Amtico Cirro. Jedná se o podlahovinu kompletně bez obsahu PVC, na což jsou nyní vzrůstající nároky kvůli ekologii.Kolekce startuje se 14 různými dekory a je možné ji použít takřka do jakýchkoli prostor. Další, co nás zaujalo, je Amtico Xtra, což jsou první vinylové dílce, které mají reálný embossing podle skutečných letokruhů dřeva. Jedná se o lamely s nášlapem 0,7 mm, které mají speciálně strojově upravenou strukturu povrchu. To znamená, že každý reálný letokruh, suk i žilky fotovrstvy jsou do povrchu lamel vyraženy, a působí tak naprosto autenticky jako přírodní fošny z masivního dřeva. A každá lamela je samozřejmě jiná. Tato zajímavá novinka bude mít v ČR premiéru během léta. V nabídce budou i velkoformátové lamely, takže se máme opravdu na co těšit. Zmínit musíme i novou technologii „PU finishingu“ povrchů u všech lamel – to znamená matnější vzhled povrchu, jen působí luxusněji. Značka Bostik má také své novinky. Mezi ně patří zcela nový systém a koncept litých pohledových stěrek Bostik Style Floor na minerální bázi (garážová
stání, parkingy, ale i interiéry moderních bydlení či kancelářských prostor). Značku Amtico a Bostik zastupuje v České republice společnost Anvitrade.


www.anvitrade.czzpět na veletrhy