Theme Park Hala plná trendů

Jako každý rok, i letos nechyběla na veletrhu Heimtextil přehlídka trendů, jež zaplňuje jednu celou halu. Každý rok zkoumá skupina mezinárodních expertů, jež se nazývá Trendtable, nejdůležitější univerzální trendy a představuje je návrhářům, kreativním týmům, nábytkářům a designérům. Letošní ústřední téma neslo název „Explorations“ a expozice se skádala z těchto sekcí:

VIRTUAL
Virtuální objevy se zaměřují na digitální svět. Nečekejte však geometrické vzory, tomuto směru vládnou květiny, výšivky, krajka a žakárové vzory. Materiály jsou průsvitné, rafinované a různě vrstvené. Díky perleťovému lesku je textil velmi živý a hravý. Jemné tkaniny a hedvábí připomínají díky výtečné holografické hře odstínů odraz na vodní hladině. Stavby buněčných organismů jsou velkou inspirací. Organické – živočišné struktury propůjčují technickým materiálům smyslnou až poetickou flexibilitu. Můžeme hovořit o zrodu nové digitální exotiky. Co se barev týče, jsou živé, pastelové i neonové a připomínají vodu.

CULTURAL
Tento směr se nese v duchu nového městského multikulturalismu. Různé kulturní vlivy se spojují a spoluvytvářejí jedinečnou multikulturu, jež je hravá a zábavná. Celek je velmi přátelský, lidský a přívětivý stejně jako mnoho našich běžných interiérů. Nejde o zaměření na jednotlivé kultury, ale jejich mix. Tradiční techniky se modernizují a propojují a výsledkem jsou velmi moderní a luxusní modifikace. Pigmentové barvy se propojují s neutrálními odstíny a vytvářejí univerzální etnický vzhled. Najde se zde však i příchuť retra, hand made prvky a přírodní materiály.

PLANETARY
Meziplanetární svět – vesmír je hlavní téma tohoto stylu. Materiály mají ochranné vlastnosti, jsou často lesklé až magické. Nové techniky na bázi otěru dávají vzniknout jemným strukturám připomínajícím kresbu na řezu minerálů. Z této inspirace se vytvářejí zcela nové textury a díky kontrolovaným procesům vznikají nové druhy stínování. Záměrně objemné materiály připomínají povrch Měsíce. Barevná paleta si hraje se světlými a tmavými odstíny a osciluje mezi jasnými bílými a popelavě šedými tóny. Tmavé až ponuré barvy však převažují.

NATURAL
Inspirace přírodou není žádný nový trend, ale spíše stálice na poli interiérového designu. Úcta k naší planetě a použití čistě přírodních materiálů jsou však ještě častější než o několik let dříve. To ale není vše – interiér vstupuje do symbiózy s přírodou a my dotykem objevujeme přírodní krásu vláken připomínajících strukturu dřeva nebo kůry. Za pomoci geometrických prvků materiály napodobují rostlinnou říši. Prostřednictvím promyšlených struktur se do interiérů dostává svět zvířat a jsme obklopeni maskovacími vzory i vzory ze světa zvířat i rostlin. Intenzivní zelené tóny se mísí s barvami inspirovanými kůrou stromů a zeminou.zpět na veletrhy