Trendy na rok 2017 podle německého Decoteamu

Již řadu let pořádá německé sdružení několika společností DECOTEAM na veletrhu Heimtextil prezentaci svých trendů - konceptů spojenou s workshopy a přednáškami. Tato zajímavá část veletrhu nechyběla ani letos, a tak vám můžeme ukázat jejich aktuální inspiraci.

Natural Greys – summer & nature
Kombinace teplé šedé a šafránové spolu s bílými akcenty vytváří svěží a neutrální look. Bílou může nahradit i smetanová, nezbytností je přítomnost přírodních materiálů. Šedá může od teplých tónů přejít až ke studeným a přibližovat se tak modré. Neformální prostředí vytváří oázu klidu.

Elegant greys – deco glanz
Chladné odstíny šedé jsou doplněny zářivě žlutou. Nejde však o extravaganci, ale o eleganci a smyslné materiály. Žlutou lze aplikovat i jako zlatou a tím dostává prostor nádech luxusu a elegance. Celek je nadčasový a diskrétní.

Smart Pastels – urban style
Harmonické pastelové barvy v čele s bledě růžovou a něžnou mátovou určují mladistvý styl „Smart Pastels“. Patří sem však i příchuť retra, něžná modrá a nažloutné odstíny. Rafinované detaily jsou nezbytností stejně jako pocit útulna.

Modern Pastels – pure textile
Tento koncept by se dal charakterizovat jako moderní od podlahy ke stropu. Digitální tisk a jemné barevné přechody připomínají akvarel. Najdeme zde však i jemné 3D motivy a decentní kombinace retro vzorů. Z barev převažuje pudrová a krémová, jež vytváří harmonické prostředí.

 



zpět na veletrhy